مزایای قفسه بندی انبار منزل

انباری از مهم ترین بخش ها در تمام منازل ویلایی و آپارتمانی می باشد و تاثیر زیادی بر منظم شدن سایر بخش های خانه دارد. علیرغم اهمیت بسیار زیاد این بخش، متاسفانه به دلیل کوچک بودن آپارتمان ها فضای کمی به انبار اختصاص داده میشود. در این شرایط بهترین راهکار، قفسه بندی انبار منزل می باشد. چون استفاده از قفسه ها مزایای متعددی را به همراه دارد که از مهم ترین آنها می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

اصول قفسه بندی انبار منزل

با توجه به مزایای متعدد قفسه بندی انبار خانه، اغلب افراد برای این بخش از ساختمان اصول و نکات متعددی را رعایت می کنند که عبارتند از:

استفاده از قفسه مناسب برای انبار خانه

به عنوان اولین گام در قفسه بندی انبار خانگی، انتخاب قفسه مناسب است. از آنجا که تنوع در سیستم های قفسه بندی انبار بسیار زیاد است، به همین دلیل ممکن است در انتخاب آنها با شک و ابهام مواجه شوید. دقت داشته باشید که در میان قفسه های مختلف، سیستم قفسه بندی مشبک یا پیچ و مهره ای بیشترین کاربرد را در انبار منزل دارد. این قفسه ها که دارای بدنه تمام فلزی هستند، به صورت چند طبقه قابل اجرا بوده و ارتفاع هر طبقه بر اساس نوع کالا قابل تنظیم است.
در انتخاب سیستم قفسه بندی انبار منزل، لازم است به جنس بدنه و میزان مقاومت آنها در برابر وزن وسایل و ضربه و تماس با نم و رطوبت توجه کنید. علاوه براین، قفسه هایی را انتخاب کنید که قابل شستشو بوده و با نوع و تعداد کالا و وسایل نیز تناسب داشته باشد. قفسه های چوبی نیز در انبار منزل استفاده میشوند، اما این سازه ها قابل شستشو نبوده و با گذشت زمان دچار تخریب و پوسیدگی میشوند.

استفاده از قفسه مناسب برای انبار خانه

چیدمان قفسه انبار منزل در جای مناسب

یکی از مسائل بسیار مهم که در قفسه بندی انبار منزل به آن توجه نمیشود، محل قرارگیری قفسه ها است. قفسه های انبار باید به گونه ای چیده شوند که مانع از باز و بسته شدن درب و ورود و خروج کالا و وسایل بزرگ نشوند. علاوه براین، تابش مستقیم نور خورشید روی قفسه ها می تواند آسیب جدی به بسیاری از وسایل وارد کند. لذا دیواری را به عنوان تکیه گاه برای قفسه ها انتخاب کنید که روبروی پنجره نباشد.

طبقه بندی صحیح قفسه ها

بعد از انتخاب قفسه و چیدمان آنها در محل مناسب، لازم است به نحوه طبقه بندی شدن آنها دقت کنید. طبقه بندی باید به گونه ای انجام شود که اولین ردیف حدود 10 سانتی متر از زمین فاصله داشته باشد. این فاصله باعث میشود نم و رطوبت به وسایل نفوذ نکند. طبقات بعدی با توجه به اندازه و ابعاد کالاها باید تنظیم شود. در نهایت این طبقه بندی بهتر است تا ارتفاعی انجام شود که دسترسی به کالاهای چیده شدن در آن سخت نباشد. اگر در انبار چهار پایه یا صندلی وجود دارد، می توانید تا نزدیک سقف قفسه بندی کنید، در غیر این صورت بهتر است تعداد طبقات را کم کنید.

گروه بندی وسایل در قفسه

وسایل موجود در انبارهای خانگی دارای تنوع زیادی هستند و از نظر ویژگی ها با هم فرق دارند. به همین دلیل باید گروه بندی وسایل را در قفسه بندی انبار منزل جدی بگیرید. وسایل را بر اساس وزن، اندازه و ابعاد و ویژگی های آنها دسته بندی نموده و سپس در ردیف های مناسب قرار دهید. به عنوان مثال، مواد غذایی باید با فاصله از مواد شوینده چیده شوند و کالاهای سنگین در طبقات پایین قرار بگیرند. کالاهایی که دارای ابعاد بزرگتری هستند، در طبقاتی چیده شوند که ارتفاع بیشتری برای آنها در نظر گرفته شده است.

استفاده از شلف در قفسه بندی انبار

از آنجا که تمام دیوارهای انبار امکان قفسه بندی ندارند، می توانید از شلف در این شرایط استفاده کنید. شلف یا قفسه های تک طبقه شرایطی را فراهم می کنند تا بتوانید وسایل را روی دیوار قرار داده و از فضای انبار به صورت بهینه استفاده کنید. شلف ها تنوع بسیار زیادی داشته و پیشنهاد می کنیم به رنگ و طرح آنها نیز توجه داشته باشید تا زیبایی انبار در کنار قفسه بندی آن مد نظر قرار گرفته شود.

استفاده از شلف در قفسه بندی انبار

استفاده از جعبه پلاستیکی در انبار منزل

وجود وسایل بسیار کوچک مانند پیچ و مهره و موارد مشابه از چالش های همیشگی در قفسه بندی انبار منزل هستند. چون این وسایل خیلی زود در شلوغی انبار گم شده و بی نظمی خسته کننده ای در محیط بوجود می آید. یکی از پیشنهادهای بسیار کاربردی برای این شرایط، استفاده از جعبه پلاستیکی انبار می باشد. جعبه های پلاستیکی دارای تنوع رنگی بالایی بوده و به صورت چند طبقه روی هم نصب میشوند. از این جعبه ها می توانید برای گوشه های دیوار و کنار قفسه ها استفاده کنید.

خروج مواد ممنوعه از قفسه انبار منزل

فضای انبار منزل به دلیل کمبود فضا و گرفتگی هوا مستعد انفجار مواد شیمیایی می باشد. علاوه براین، برخی از این مواد در صورت ترکیدن لامپ و پرتاب شدن جرقه ها خیلی زود مشتعل میشوند. به همین دلیل بهتر است در قفسه بندی انبار منزل مواد خطرناک را از محیط خارج کنید.

کاربرد سقف انباری

در محیط هایی که با کمبود فضا مواجه هستند، از هر نقطه باید بیشترین استفاده را داشته باشید. به همین دلیل در قفسه بندی انبار منزل کوچک و بزرگ نباید از فضای سقف غافل شوید. با آویز کردن برخی از وسایل از سقف می توانید محدود بودن فضای انباری را برطرف کنید و تعداد زیادی از وسایل مختلف را در آن قرار دهید.

مرتب سازی منظم انبار

در نهایت پیشنهاد می کنیم بعد از قفسه بندی انبار منزل، مرتب سازی دوره ای آن را جدی بگیرید. با گذشت زمان و ورود و خروج کالاهای مختلف از قفسه ها و بخش های مختلف انبار شلوغی و به هم ریختگی در محیط ایجاد میشود. با مرتب سازی دوره ای می توانید نظم را در فضای انبار ایجاد و وسایل بلا استفاده را از آن خارج کنید.

قفسه بندی انبار منزل با قفسه انبار تجهیز آسیا

بر اساس آنچه در طول متن به آن اشاره شد، برای قفسه بندی انبار منزل در مرحله اول باید قفسه های مناسب و با کیفیت را انتخاب کنید. سپس با گروه بندی کالاها و طبقه بندی قفسه ها آنها را در ردیف های مناسب قرار دهید. استفاده از سقف و دیوارها، خالی کردن کف انبار و چیدمان وسایل و کالاهای بسیار کوچک در جعبه های پلاستیکی همگی می توانند در قفسه بندی انبار خانه موثر باشند. انبار تجهیز آسیا برای این منظور انواع قفسه های مشبک فلزی و جعبه های پلاستیکی انبار را با کیفیت تضمین شده تولید و با قیمت تولیدی ارائه می دهد. جهت آشنایی با ویژگی های این محصولات کافیست اطلاعات درج شده برای هر قفسه را در صفحه خود در این سایت مشاهده نموده یا با کارشناسان فروش انبار تجهیز آسیا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *