آینده انبارداری

آینده انبارداری

فهرست مطالب

آینده انبارداری و انبارهای آینده بر فناوری پیشرفته و همچنین ایجاد و پیاده سازی ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری در تمامی صنایع متکی خواهند بود. آینده لجستیک تحت سلطه دو عامل خواهد بود: رشد سیستم های انبارداری و ذخیره سازی و حمل و نقل خودکار کالا و همچنین تعهد به مدیریت دیجیتال. به منظور بهبود انعطاف پذیری و تعادل عرضه و تقاضا، انبارهای رباتیک آینده بر دیجیتالی شدن زنجیره تامین و افزایش هماهنگی بین عناصر مختلف نظارت خواهند داشت.

با توجه به اینکه موجودی انبار بخش قابل توجهی از سرمایه یک سازمان را تشکیل می دهد، انبارها از اساسی ترین اجزای کسب و کار هستند. محصولاتی که در انبار نگهداری می شوند باید به گونه ای چیده شوند که در صورت نیاز به راحتی در دسترس باشند و در مکان های امن و سازمان یافته نگهداری شوند. همیشه باید به خاطر داشت که دنیای تجارت بسیار رقابتی است و همه چیز حول یک شرکت کار نمی کند. شرکت انبار تجهیز آسیا برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان با رقبای خود رقابت می کند و هدف نهایی آن رشد و حسن نیت است.

انبارداری چیست؟

تقاضای بازار برای کالاها هرگز ثابت نیست. زمانی که مقدار محصول های تولید شده با تقاضا مطابقت نداشته باشد، دچار مشکل می شود. این موضوع هنگام کار با کالاهای فاسد شدنی یا کالاهایی که به شرایط نگهداری منحصر به فرد نیاز دارند، چالش برانگیزتر است. راه حل این موضوع استفاده از خدمات انبارداری است که شما را قادر می سازد تا محصولات خود را تا زمانی که شرایط ایده آل بازار ایجاد شود، ذخیره کنید. بلکه کالاها را از سرقت مصون نگه می دارد. کسب ‌وکارها می‌توانند از خدمات انبارداری شخص ثالث مانند کسب‌ وکارهای لجستیکی استفاده کنند. بسیاری از مشاغل انبارهای خود را ندارند زیرا سرمایه گذاری در چنین فضای بزرگ و هزینه ای منطقی نیست. به همین دلیل، بسیاری از کسب و کارها از خدمات انبارداری برای نگهداری محصولات خود استفاده می کنند.

خدمات حمل و نقل و انبارداری در بین خدمات برتر و سریعترین رشد در سطح جهانی قرار دارند. پیش ‌بینی می‌شود تا سال بعد، مقدار فضای انبار در دسترس دو برابر شود. این امر آینده انبارداری و پذیرش و نیاز روزافزون به خدمات انبارداری را نشان می دهد. البته نگهداری اقلام برای بسیاری از بنگاه های تجاری و همچنین تمامی بخش های تولیدی یک ضرورت است.

آینده ی انبارداری به کجا میرود؟

حجم عظیم شواهد نشان می‌دهد که در آینده‌ ای نه چندان دور، انبارها یکی از حیاتی‌ترین اجزای هر سازمان به طور فزایندی مکانیزه می‌شوند و از فناوری جدید استفاده می‌کنند. بدون شک، با توجه به پیشرفت های سریع فناوری که در بسیاری از بخش های سازمانی مانند تولید و فروش رخ می دهد، انبار نیز از این مشکل مصون نیست. البته، در برخی از شرکت‌ها، بخش انبار متاسفانه یکی از بخش‌هایی است که در داخل شرکت مورد توجه قرار نمی‌گیرد. مدیریت تنها زمانی از اهمیت بخش آگاه می شود که مسائل آن بر سایر بخش های داخل شرکت نیز تأثیر بگذارد.

آینده ی انبارداری به کجا میرود؟

رویدادهای آینده

عملیات و روندهای آینده انبار تحت تأثیر تغییرات اجتماعی، پیشرفت های تکنولوژیکی در نرم افزار و اتوماسیون، و رویه های عملیاتی جدید ناشی از نوسازی سیستم های تجاری و صنعتی خواهد بود. اکثریت مردم روی زمین در شهرها زندگی می کنند. تحقیقات سازمان ملل نشان می دهد که تا سال 2050 این روند به 70 درصد خواهد رسید. موضوع تدارکات مستقیماً تحت تأثیر این شهرنشینی اجتناب ناپذیر است.

اتوماسیون و رباتیک کردن صنعت انبارداری

اتوماسیون فرآیند رباتیک (RPA) مفهومی است که در آینده تأثیر قابل توجهی بر صنایع انبارداری و لجستیک خواهد داشت، با این حال، RPA چیست؟ اتوماسیون فرآیند رباتیک، کاربرد فناوری‌های تکنولوژیکی برای خودکارسازی فرآیندهای معمول و تکراری است که معمولاً توسط افراد تکمیل می‌شوند. شاید مدتی قبل، بحث در مورد استفاده از ایده هایی مانند هوش مصنوعی یا اینترنت اشیا در اتوماسیون انبارها مانند یک رویا یا یک خیال به نظر می رسید، اما دیگر اینطور نیست.

اتوماسیون فرآیند رباتیک به دلیل تأثیر قابل توجه آن در افزایش سرعت فرآیند کار، کاهش هزینه های منابع انسانی و همچنین رفع عیوب، به یک رویه ضروری در انبارداری تبدیل شده است. ربات‌ های مدرن دقیقاً مانند انسان‌ها هستند که می‌توانند داده‌ها را دریافت کنند و بر اساس آن عمل کنند. به غیر از خواندن و واکنش نشان دادن، آنها می توانند با سیستم های دیگر مکالمه کنند و طیف وسیعی از کارهای یکنواخت را بدون اشتباه کردن یا خسته شدن در شبانه روز انجام دهند.

ضرورت حفظ فاصله اجتماعی و فشارهای اقتصادی بدون شک عواملی هستند که در سرعت قابل توجهی که پذیرش و استفاده از RPA در حال گسترش است، نقش دارند. کارمندان می‌توانند با استفاده از زمان و تلاش صرفه‌جویی شده توسط اتوماسیون، روی مشکلات پیچیده‌ تر و عناصر استراتژیک ‌تر تمرکز کنند که به ارزش شرکت می‌افزایند.

فواید اتوماسیون کردن

مزایای مطلوب و قابل توجه اتوماسیون فرآیند رباتیک، آن را به یکی از اجزای ضروری آینده انبارداری تبدیل می کند. مزایای RPA توسط PwC، دومین شرکت بزرگ خدمات حرفه ای در جهان، ذکر شده است:

  • هنگام استفاده از فناوری RPA به جای منابع انسانی، وظایف را می توان با 10 تا 30 درصد هزینه کمتر انجام داد.
  • RPA زمان پردازش را تا 90% کاهش می دهد و عملاً میزان خطا را حذف می کند.
  • فناوری RPA خدمات و حفظ مشتری را بهبود می بخشد، درآمد را افزایش می دهد و مدیریت و کنترل ریسک را تقویت می کند.
  • کارمندان می‌توانند روی جنبه‌های مهم ‌تر شرکت مانند خدمات مشتری، پشتیبانی تصمیم ‌گیری، تجزیه و تحلیل داده‌ها و گسترش کسب‌ وکار تمرکز کنند و در عین حال از وظایف کمتر حیاتی خلاص شوند.
  • تکنولوژی RPA پیچیده نیست. این نشان می دهد که ادغام آن با سیستم های ERP فعلی سازمان و برنامه های تجاری ساده است و نیازی به برهم زدن سیستم های فعلی ندارد.

نقش اتوماسیون در آینده انبارداری

اتوماسیون به دو دلیل اصلی برای انبارداری در آینده بسیار مهم خواهد بود: افزایش کارایی و کاهش هزینه منابع انسانی. جمع آوری، بسته بندی و حمل محموله سفارشی در حال حاضر بیش از 50 درصد از کارگران مرکز توزیع را استخدام می کند. با این حال، هنگامی که با جرثقیل ها ترکیب می شوند، سیستم های شاتل پالت کاملاً خودکار می توانند به طور موثر طیف گسترده ای از مشاغل حمل و نقل و ذخیره سازی را مدیریت کنند. سیستم روباتیک امکان خودکار سازی کامل فرآیند انتخاب و انتقال کالا از یک منبع به منبع دیگر و چیدمان آنها در ظروف مختلف، مانند جعبه های مقوایی بزرگ را فراهم می کند.

جمع بندی

آینده انبارداری: کمبود نیروی انسانی آگاه و کارآمد در سطوح مدیریتی، به ویژه در بخش انبارداری، چیزی است که در سال های اخیر به طور فزاینده ای آشکار شده است. اما یکی از دلایل اصلی انبوه مسائل و اشتباهات عملیاتی در انبار، عنصر انسانی است. بنابراین، انبارها برای حفظ رقابت در بازار امروزی باید سطح مکانیزاسیون خود را افزایش داده و اتکای فرآیندها و عملیات حیاتی به نیروی کار را کاهش دهند. آنها همچنین باید شرایط عملیاتی را بهینه کرده و عملکرد انبار را بهبود بخشند. در نهایت باید کارایی انبار و سازمان مربوطه را تا حد ممکن افزایش دهند.

امتیاز 5/5 از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *