🏠 » مقالات آموزشی قفسه بندی و نگهداری انبار » اصول چیدمان قفسه های فروشگاه رنگ و ابزار
اصول چیدمان قفسه های فروشگاه رنگ و ابزار

اصول چیدمان قفسه های فروشگاه رنگ و ابزار

چیدمان قفسه های فروشگاه رنگ و ابزار از اقدامات بسیار مهم و ضروری می باشد که بر اساس اصول مختلفی انجام میشود. به طوریکه قرار گرفتن هر یک از قوطی های رنگ در قفسه ها اتفاقی و بدون برنامه نبوده و دلیل خاصی باید برای جایگذاری آنها در قفسه ها وجود داشته باشد. چون تنوع رنگ و برند زیاد در این فروشگاه ها به همان اندازه که می تواند قفسه بندی فروشگاه را زیبا و جذاب کند، چیدمان اشتباه منجر به نتیجه عکس خواهد شد. در ادامه مهم ترین اصول چیدمان قفسه فروشگاه رنگ و ابزار را معرفی خواهیم کرد.
فهرست مطالب

نکات چیدمان قفسه های فروشگاه رنگ و ابزار

برخلاف تجارت های سنتی، بسیاری از کسب و کارهای امروزی به اهمیت بسیار زیاد دکوراسیون فضای کار و چیدمان اقلام مختلف در جایگاه مناسب بر جذب مشتری آگاه هستند. به طوریکه با ورود به فروشگاه های رنگ و ابزار مدرن به خوبی متوجه نظم و زیبایی قفسه ها خواهید شد. بدون شک احساس خوشایندی که مشتری در نگاه اول به قفسه های فروشگاه رنگ و ابزار دارد، می تواند در رضایت از خرید آنها نیز موثر باشد.
علاوه براین، با چیدمان قفسه های فروشگاه رنگ و ابزار به صورت صحیح و استاندارد می توان دسترسی به اقلام مختلف را بر اساس برند و سایر ویژگی ها آسان تر کرد که این نیز تاثیر مستقیم بر رضایت مشتری خواهد داشت. حال سوال این است که چطور می توان به بهترین قفسه بندی و چیدمان قوطی های رنگ و بسته بندی های ابزارآلات مرتبط با آن دست پیدا کرد؟ اگر به دنبال پاسخ مناسبی برای این سوال هستید، در ادامه چند اصل مهم در زمینه انتخاب قفسه بندی انبار مناسب و چیدمان استاندارد آنها در فروشگاه های رنگ را معرفی می کنیم.

انتخاب قفسه مناسب فروشگاه رنگ و ابزار

یکی از مهم ترین و ابتدایی ترین گام ها برای چیدمان صحیح قفسه های فروشگاه رنگ، انتخاب تجهیزات استاندارد و حرفه ای است. به همین دلیل ابتدا باید بر اساس شرایط محیط، نوع و تعداد کالا بتوانید قفسه مناسب را انتخاب کنید. قفسه بندی مشبک از نمونه های کاربردی برای این فروشگاه ها می باشد. البته قفسه های دیگری همچون قفسه بندی فروشگاهی نیز گزینه های ایده آلی در این زمینه محسوب میشوند.
دقت داشته باشید که وزن قوطی های رنگ در تعداد بالا نسبتا زیاد میشود و قفسه های سبک نمی توانند استقامت خوبی در این شرایط داشته باشند. به همین دلیل قبل از توجه به نحوه چیدمان قفسه های فروشگاه رنگ و ابزار، ابتدا باید به کیفیت و میزان قدرت تحمل قفسه ها توجه کنید.

چیدمان قفسه های فروشگاه رنگ و ابزار

توجه به قابلیت شستشو قفسه

در تمام فروشگاه ها و مغازه ها، بهداشت و تمیزی اهمیت بسیار بالایی دارد و باید تمیزکاری دوره ای را در برنامه خود قرار دهید. به همین دلیل برای محیط هایی که با قوطی های رنگ و سایر اقلام مورد نیاز برای نقاشی ساختمان سر و کار دارند، قابل شستشو بودن قفسه ها اهمیت زیادی دارد. به هر دلیلی ممکن است درب قوطی های رنگ در حین جا به جایی یا سقوط از قفسه ها باز شود و رنگ داخل آنها به فضای بیرون بریزد. در این شرایط اگر قفسه بندی فلزی انبار را انتخاب کرده باشید، براحتی و بدون آسیب به سازه قفسه می توانید نسبت به شستشوی آن اقدام کنید.

چیدمان قفسه های فروشگاهی رنگ بر اساس میزان فروش

همیشه برخی از محصولات از فروش بالاتری برخوردار هستند و اغلب مشتریان به دنبال آنها هستند. به همین دلیل در چیدمان قفسه های فروشگاه رنگ و ابزار بهتر است این قبیل محصولات را در ردیف های جلوتر به درب مغازه قرار دهید. با این نحوه چیدمان به وقت و زمان مشتری احترا گذاشته اید و احساس خوشایندی در آنها بوجود خواهد آمد.

دسته بندی محصولات قفسه فروشگاه بر اساس رنگ

یکی از بهترین و خلاقانه ترین روش ها برای چیدمان قفسه های فروشگاه رنگ و ابزار، جایگذاری قوطی ها بر اساس رنگ آنها می باشد. با کمی دقت می توانید هارمونی بسیار زیبایی را در مغازه و فروشگاه ایجاد کنید که به شدت در جذب مشتری تاثیرگذار است. سعی کنید قوطی های رنگ را بر اساس طیف رنگی آنها به ترتیب کنار هم قرار دهید تا مشتری راحت تر به محصول مورد نظر خود دسترسی پیدا کند.

توجه به تعداد طبقات قفسه ها

با توجه به اینکه بسیاری از فروشگاه ها و مغازه ها دارای محدودیت در متراژ هستند، به همین دلیل قفسه های چند طبقه را انتخاب می کنند که تاثیر زیادی بر افزایش کارایی محیط دارد. اما توجه داشته باشید که افزایش بیش از اندازه تعداد طبقات دسترسی به اقلام و قوطی های رنگ مورد نظر را با مشکل مواجه می کند. به همین دلیل حتما در قفسه بندی فروشگاه رنگ و ابزار به تعداد طبقات و نحوه دسترسی به طبقات بالایی دقت داشته باشید.

قفسه بندی و چیدمان بر اساس وزن قوطی رنگ

قوطی های رنگ دارای وزن های مختلفی هستند و قدرت تحمل قفسه ها نیز با هم فرق دارد. عدم توجه به تناسب این دو با هم در نهایت می تواند منجر به ریزش و سقوط قفسه ها شود. به همین دلیل بهتر است بر اساس وزن قوطی های رنگ چیدمان را انجام دهید. یکی از بهترین روش ها، چیدمان قوطی های سنگین در ردیف های پایینی قفسه ها می باشد. علاوه براین، در هر یک از ردیف ها حتما باید به توازن دقت داشته باشید و وزن قفسه در بخش های مختلف یکسان و مشابه باشد. در غیر این صورت فشار زیادی به بخش های سنگین تر قفسه وارد شده و می تواند باعث ترک و شکستگی در آنها شود.

قفسه بندی و چیدمان بر اساس وزن قوطی رنگ

چیدمان قفسه های فروشگاه رنگ و ابزار با دسته بندی صحیح

در فروشگاه های رنگ اقلام مختلفی از قبیل تینر، قلم مو، پمپ و غیره ممکن است به فروش برسند که همگی با هم در ارتباط هستند. یکی از اصول بسیار مهم برای چیدمان قفسه های فروشگاه های رنگ، دسته بندی صحیح و نزدیک قرار دادن اقلام مرتبط با یکدیگر است. به عنوان مثال، در کنار قفسه های رنگ حتما قلم مو را جایگذاری کنید تا مشتری ترغیب به خرید آنها شود. این شیوه می تواند به شدت بر افزایش فروش تاثیرگذار باشد و بهتر است بر اساس نوع اقلام و کالاهای موجود در فروشگاه این کار را انجام دهید.

چیدمان قوطی های رنگ بر اساس برند کالا

مانند سایر فروشگاه ها و کسب و کارها، بسیاری از افراد به برخی از برندها توجه بیشتری داشته و ملاک انتخاب رنگ را برند تولید کننده آن قرار می دهند. به همین دلیل بهتر است به این خواسته مشتریان توجه کنید و در دسته بندی کالاها در هر قفسه برند را مد نظر قرار دهید. به عنوان مثال می توانید هر ردیف از قفسه را به یک برند اختصاص دهید و سپس در آن ردیف قوطی ها را بر اساس هارمونی رنگ ها بچینید.

توجه به خالی بودن راهروهای فروشگاه

مساله بسیار مهم بعدی در چیدمان قفسه های فروشگاه رنگ و ابزار، توجه به راهروها و فضای بین قفسه ها می باشد. ممکن است تا بحال با فروشگاه هایی برخورد داشته باشید که فضای بسیار باریک راهروهای آنها با بسته بندی های اقلام مختلف پر شده باشد. تا حد امکان باید تمام قوطی های رنگ و ابزارها را درون قفسه ها قرار دهید. اگر برخی از ابزارها اندازه های کوچکی دارند و نمی توانید آنها را در قفسه بچینید، بهتر است جعبه پلاستیکی انبار را انتخاب کنید. این جعبه ها به صورت چند طبقه روی هم قرار گرفته و در ظرفیت های مختلف ارائه میشوند. جعبه های پلاستیکی انتخاب مناسبی برای گوشه های خالی دیوار فروشگاه هستند.
علاوه بر جعبه پلاستیکی، برای برخی از قوطی های رنگ می توانید از باکس پالت یا همان پالت های دیواره دار نیز استفاده کنید.

دسته بندی محصولات تخفیف دار

از دیگر روش های مناسب برای چیدمان قفسه های فروشگاه رنگ و ابزار که به شدت بر افزایش فروش و رضایت مشتری تاثیرگذار است، جدا کردن محصولات دارای تخفیف است. از هر یک از برندهایی که محصولات آنها مشمول تخفیف می باشد، می توانید یک عدد را در قفسه های نیم دایره ای کوچک در فاصله کم ورودی فروشگاه قرار دهید. با این چیدمان مشتری زمان کمتری را در فروشگاه سپری خواهد کرد و خیلی زود به کالای مورد نظر با تخفیف دسترسی پیدا می کند.

نتیجه گیری

برای چیدمان قفسه های فروشگاه رنگ و ابزار باید به وزن، نوع و تعداد قطوی های رنگ و سایر ابزارآلات موجود توجه داشت. سپس بر همین اساس قفسه های مناسب را خریداری نمود. در نهایت بر اساس رنگ، برند و ارتباط محصولات با یکدیگر چیدمان را انجام داد و در تمام این مراحل به دسترسی آسان به هر یک از اقلام توجه کرد.

امتیاز 5/5 از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *