🏠 » مقالات آموزشی قفسه بندی و نگهداری انبار » قفسه بندی روغن موتور خودرو
قفسه بندی روغن موتور خودرو

قفسه بندی روغن موتور خودرو

قفسه بندی روغن موتور خودرو به دلیل وزن زیاد بطری های روغن و همچنین تنوع بالا در کیفیت و برند و قیمت ها باید با دقت انجام شود. عدم توجه به استانداردها در قفسه بندی این فروشگاه ها می تواند مشکلاتی از قبیل ریزش بطری های روغن، آشفتگی در مغازه و سردرگمی مشتری ها را به همراه داشته باشد. انبار تجهیز آسیا در ادامه بهترین انواع سیستم قفسه بندی روغن موتور خودرو و نکات مهم در انتخاب و خرید آنها را بررسی خواهد کرد.
فهرست مطالب

مزایای قفسه بندی روغن موتور خودرو

با ورود به فروشگاه ها و مغازه های فروش روغن موتور خودرو، اولین چیزی که توجهتان را جلب می کند، تنوع بسیار زیاد در رنگ قوطی های محصولات قرار گرفته در قفسه ها می باشد. تنوع زیاد در رنگ قوطی های روغن نشان دهنده برند این محصولات می باشد و اغلب افراد بر همین اساس به قفسه مورد نظر مراجعه می کنند. حال شرایطی را تصور کنید که قوطی های روغن روی زمین چیده شده باشند! بدون شک احساس بسیار ناخوشایندی در شما ایجاد خواهد شد و چه بسا بدون خرید مغازه را ترک کنید.

اگر به عنوان فروشنده و صاحب فروشگاه روغن موتور خودرو به دنبال جلب رضایت بیشتری مشتری هستید، لازم است علاوه بر محصولات با کیفیت به چیدمان محیط نیز توجه کنید. استفاده از سیستم قفسه بندی مناسب برای فروشگاه روغن موتور خودرو مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد که از مهم ترین آنها می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • ایجاد نظم در محیط با استفاده از سیستم قفسه بندی انبار مناسب
  • استفاده بهینه از فضای مغازه و ایجاد طبقه های متعدد
  • خالی شدن کف مغازه و تردد آسان
  • اطلاع آسان و سریع از موجودی فروشگاه
  • دسترسی آسان به روغن موتور خودرو برند مورد نظر
  • جلوگیری از ریزش بطری های روغن موتور با چیدمان صحیح در قفسه های مقاوم

سیستم قفسه بندی روغن موتور خودرو

انتخاب قفسه بندی روغن موتور خودرو

تنوع در سیستم های قفسه بندی بسیار زیاد است، اما هر یک از انواع این قفسه ها برای محیط های خاصی طراحی و تولید میشوند. یکی از گام های بسیار مهم در قفسه بندی روغن موتور خودرو در فروشگاه و مغازه ها انتخاب قفسه مناسب است. چون استفاده از قفسه های نامناسب می توانند مشکلاتی از قبیل ریزش ظرف های روغن و خسارت های بسیار زیاد مادی و گاها جانی را به همراه داشته باشد. به همین دلیل لازم است چند اصل مهم در انتخاب و خرید قفسه بندی فروشگاه روغن موتور را مد نظر قرار دهید که عبارتند از:

توجه به مقاومت قفسه ها

قفسه های موجود در بازار از نظر جنس با هم تفاوت داشته و بر همین اساس نیز میزان مقاومت آنها در برابر وزن کالاها فرق دارد. لذا باید بر اساس تعداد و وزن بطری ها قفسه ها را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که فلزی بودن قفسه نمی تواند تنها دلیل برای انتخاب آنها باشد. چون برخی از قفسه های فلزی با متریال های بسیار بی کیفیت تولید شده و به همین دلیل به مرور دچار ترک و شکستگی خواهند شد. علاوه براین، ساختار سازه قفسه نیز بر میزان مقاومت آنها تاثیر دارد و در قفسه های مختلف این فاکتور متفاوت است.

انتخاب قفسه با توجه به تعداد کالا

نوع قفسه های مورد استفاده در فروشگاه های روغن موتور خودرو با آنچه در مغازه های کوچک استفاده میشود ممکن است فرق داشته باشد. چون تعداد روغن موتورها در فروشگاه ها بیشتر از مغازه ها می باشد و قدرت تحمل بالاتری را نیاز دارند. در انبارها نیز نوع قفسه بندی روغن موتور فرق دارد و از قفسه های بزرگ مانند قفسه بندی راک کفپوش دار سبک و سنگین می توان استفاده کرد.

قابلیت شستشو قفسه روغن موتور خودرو

روغن موتور و سایر مواد روغنی و شیمیایی ممکن است به دلایل مختلف از ظرف نشت نموده و در بدنه قفسه پراکنده شوند. به همین دلیل باید قفسه هایی را انتخاب کنید که در تماس با این مواد دچار تغییر رنگ و پوسیدگی نشوند. علاوه براین، بدنه قفسه ها باید قابلیت شستشو داشته باشند. قفسه های فلزی که برای قفسه بندی روغن موتور انتخاب می کنید، نباید در تماس با نم و رطوبت و مواد شوینده دچار زنگ زدگی و خوردگی شوند.

بهترین نوع قفسه بندی روغن موتور خودرو

با توجه به وزن سنگین بطری های روغن موتور و تنوع در برندهای تولید کننده این محصولات، بهترین سیستم قفسه بندی روغن موتور خودرو شامل موارد زیر می باشند:

قفسه بندی مشبک

در بسیاری از فروشگاه ها، مغازه ها و انبارهای بزرگ و کوچک از قفسه بندی مشبک برای نگهداری ظروف روغن موتور خودرو استفاده میشود. چون این قفسه ها مقاومت زیادی در برابر وزن و ضربه دارند. علاوه براین، از کف تا سقف مغازه را می توان با این قفسه ها طبقه بندی نمود و از فضای محدود فروشگاه به صورت بهینه استفاده کرد. علاوه براین، ارتفاع ردیف ها را می توان به آسانی تغییر داد و شرایط را برای چیدمان بطری های بزرگ و کوچک فراهم کرد.

قفسه بندی فروشگاهی

قفسه بندی فروشگاهی از دیگر انتخاب های مناسب برای مغازه های فروش روغن موتور خودرو به شمار می رود. نوع دو طرفه خود ایستای این قفسه ها برای ردیف های وسط مغازه و قفسه های یک طرفه دیواری نیز برای تکیه به دیوار مغازه استفاده میشوند. همچنین می توانید از قفسه های دایره ای نیز برای وسط یا گوشه های مغازه برای چیدمان بطری های استوانه ای روغن موتور استفاده کنید.

بهترین نوع قفسه بندی روغن موتور خودرو

استند نمایش روغن موتور خودرو

استندهای فلزی بسیار مقاوم برای مغازه ها و فروشگاه های روغن موتور خودرو تولید میشوند. این استندها را می توانید در ورودی مغازه، بین قفسه ها و در گوشه ها نصب کنید. البته استندها بیشتر برای نمایش برندهای مختلف کاربرد داشته و برای چیدمان تعداد زیاد کالا مناسب نخواهند بود.

باکس پالت برای روغن موتور خودرو

در انبارهای بزرگ قوطی های روغن موتور را می توان درون باکس پالت فلزی قرار داد. این پالت ها دارای دیواره های بلند توری یا صفحه ای هستند و به صورت درب دار و بدون درب می توانید آنها را خریداری کنید. یکی از مزایای این باکس ها قابلیت چیدمان چند عدد از آنها بر روی یکدیگر است. در نتیجه می توان از فضای انبار و حتی داخل مغازه و فروشگاه به صورت بهینه استفاده کرد.

نکات مهم در چیدمان های روغن موتور خودرو

در قفسه بندی روغن موتور خودرو، انتخاب قفسه ها آخرین گام نیست بلکه باید چیدمان بطری ها را نیز به شیوه صحیح انجام دهید. از مهم ترین اصول برای انجام اینکار می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • برای جلوگیری از ریزش محصولات در قفسه ها، بهتر است بطری هایی که وزن بیشتری دارند را در ردیف های پایین تر قفسه قرار دهید
  • محصولات سنگین و سبک را در بخش های مختلف قفسه قرار دهید تا توازن در سازه بوجود آید.
  • روغن موتورها را بر اساس برند دسته بندی نموده و در قفسه ها بچینید.
  • برای نمایش برندهای مختلف، بهتر است در ورودی مغازه از استندها استفاده کنید و از هر مدل و برند یک بطری را در آن قرار دهید.
امتیاز 5/5 از 2 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *