🏠 » مقالات آموزشی قفسه بندی و نگهداری انبار » قفسه بندی فروشگاه لوازم التحریر
قفسه بندی فروشگاه لوازم التحریر

قفسه بندی فروشگاه لوازم التحریر

قفسه بندی فروشگاه لوازم التحریر از کارهای بسیار مهمی می باشد که برای جذب مشتری بیشتر و ایجاد نظم در محیط باید به آن توجه داشت. نوع قفسه هایی که برای این محیط ها استفاده میشود، نحوه چیدمان آنها و نکات مهمی که در قرار دادن هر یک از قفسه ها در مغازه لوازم التحریر فروشی باید رعایت شوند می توانند تاثیر چشمگیری بر میزان رضایت مشتری داشته باشند. به همین دلیل در ادامه نگاه جامعی به انواع قفسه فروشگاه لوازم التحریر خواهیم داشت و نحوه انتخاب آنها را بررسی می کنیم.
فهرست مطالب

قفسه بندی فروشگاه لوازم التحریر را جدی بگیرید!

فروشگاه های لوازم التحریر از جذاب ترین محیط ها برای اغلب افراد در گروه های سنی مختلف می باشد. به همین دلیل این محیط ها باید فضایی منظم داشته باشند تا مشتری احساس خوشایندی را در حین بررسی اقلام مختلف و خرید آنها تجربه کند. استفاده از قفسه های مناسب برای مغازه لوازم تحریر چند مزیت مهم را به همراه دارند که عبارتند از:

  • استفاده از سیستم قفسه بندی انبار مناسب برای این فروشگاه ها منجر به اطلاع دقیق از موجودی هر کالا میشود
  • دسترسی به هر یک از اقلام در فروشگاه با قفسه بندی آسان میشود
  • نگهداری و چیدمان لوازم التحریر کوچک در قفسه ها آسان تر بوده و کمتر دچار آسیب میشوند
  • ایجاد نظم مهم ترین مزیت قفسه بندی فروشگاه لوازم التحریر می باشد
  • استفاده بهینه از فضا با استفاده از قفسه های چند طبقه فراهم میشود

سیستم قفسه بندی فروشگاه لوازم التحریر

اصول انتخاب قفسه بندی فروشگاه لوازم التحریر

علیرغم مزایای بسیار زیادی که استفاده از قفسه های در مغازه لوازم التحریر به همراه دارد، اگر قفسه های نامناسب برای این محیط ها به کار برود بدون شک نتیجه عکس خواهد داشت. به همین دلیل لازم است در انتخاب سیستم قفسه بندی فروشگاه لوازم التحریر به موارد زیر توجه شود:

انتخاب قفسه بر اساس شرایط محیط

فروشگاه های لوازم التحریر از نظر اندازه و ابعاد و معماری داخلی با هم تفاوت دارند. به همین دلیل نوع و تعداد قفسه هایی که برای آنها استفاده میشود با هم فرق دارد. به عنوان مثال، در برخی از فروشگاه ها قفسه های دو طرفه کاربرد دارد و در برخی دیگر بای فضاهای پرت و گوشه ها لازم است از استند و قفسه های نیم دایره ای استفاده شود. تعداد هر یک از قفسه ها بر اساس طول و عرض داخل فروشگاه باید تعیین گردد.

جنس قفسه مغازه لوازم التحریر

یکی دیگر از موارد بسیار مهم در انتخاب این قفسه ها، جنس بدنه و سایر اجزای آنها می باشد. دقت داشته باشید که جنس بدنه قفسه ها ارتباط مستقیم با میزان مقاومت آنها در برابر وزن سنگین لوازم التحریر قرار گرفته در هر طبقه دارد. علاوه براین، دقت داشته باشید که جنس هایی را برای قفسه ها انتخاب کنید که در برابر افزایش دما یا نم و رطوبت بتوانند مقاومت ایده آلی داشته باشند. در غیر این صورت در حین تمیزکاری و تماس با دستمال مرطوب ممکن است بدنه آنها دچار آسیب و فرسودگی شود.

نوع قفسه فروشگاه لوازم تحریر

لوازم التحریر دارای تنوع بسیار زیادی از نظر شکل، اندازه و ابعاد و جنس می باشند و بر همین اساس نیز نوع قفسه های مناسب برای آنها تغییر می کند. به عنوان مثال، قفسه های مناسب بای نگهداری و چیدمان خودکار و مداد با قفسه دفتر و کتاب بدون شک فرق دارد. به همین دلیل برای برخی از وسایل از قفسه های چند طبقه استفاده شده و برای اقلام کوچک تر بیشتر استندها کاربرد دارند.

انواع قفسه بندی فروشگاه لوازم تحریر

همان طور که اشاره شد، قفسه فروشگاه لوازم التحریر باید با نوع وسایل موجود در محیط تناسب داشته باشد. بر همین اساس چند نوع پرکاربرد از این قفسه ها عبارتند از:

قفسه بندی پیچ و مهره ای

قفسه بندی مشبک یکی از کاربردی ترین انواع قفسه های مورد استفاده برای مغازه ها از جمله فروشگاه لوازم التحریر محسوب میشود. این قفسه ها که دارای بدنه تمام فلزی هستند، با پیچ و مهره به هم متصل شده و تعداد طبقات و ارتفاع هر یک براحتی قابل تنظیم است. وزن سبک، نصب آسان و قیمت مناسب، مقاومت بالا در برابر وزن و همچنین قابلیت شستشو و طول عمر بالا از مهم ترین ویژگی هایی هستند که باعث میشوند قفسه پیچ و مهره ای در مغازه های لوازم التحریر استفاده شوند.

قفسه فروشگاهی

از اصلی ترین انواع قفسه های فروشگاه لوازم التحریر می توان به قفسه بندی فروشگاهی اشاره کرد. این قفسه ها که دارای انواع یک طرفه خود ایستا، یک طرفه دیواری، دو طرفه خود ایستا، نیم دایره ای و دایره ای می باشند، بدنه فلزی بسیار مقاومی دارند. همچنین لازم به ذکر است، دسترسی به هر یک از اقلام موجود در طبقات مختلف در این قفسه ها بسیار آسان بوده و مشتری براحتی می تواند کالای مورد نظر را جا به جا کند.

انواع قفسه بندی فروشگاه لوازم تحریر

قفسه ایزی رکت برای فروشگاه لوازم التحریر

یکی دیگر از انتخاب های مناسب برای قفسه بندی فروشگاه لوازم التحریر، قفسه بندی ایزی رکت می باشد. این قفسه ها شباهت زیادی به مشبک دارند اما در آنها اتصالات پیچ و مهره ای به کار نمی رود. اجزای مختلف این قفسه ها با اتصالات فاق و زبانه انجام میشود. تنوع رنگی بالا، دسترسی آسان به هر یک از اقلام درون ردیف ها و مقاومت زیاد در برابر وزن و ضربه و شرایط محیطی از مزایای ایزی رکت می باشند.

استند ایستاده فروشگاهی

استندهای فروشگاهی دارای انواع مختلفی هستند که برای نگهداری خودکار و نوشت افزار، کاغذ و مقوا و غیره می توان از آنها استفاده کرد. این استندها بیشتر در کنار قفسه های ردیفی و چند طبقه کاربرد داشته و تاثیر زیادی بر نظم محیط و استفاده بهینه از تمام بخش های فروشگاه دارند.

نکات مهم برای قفسه بندی مناسب فروشگاه لوازم التحریر

علاوه بر انتخاب قفسه مناسب، بهتر است چند نکته را برای نحوه چیدمان آنها مد نظر قرار دهید تا رضایت مشتری را بهتر جلب کنید. از مهم ترین نکات در چیدمان و قفسه بندی فروشگاه لوازم التحریر می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • به رنگ قفسه های به کار رفته در محیط توجه کنید. چون فروشگاه های لوازم التحریر محیطی شاداب و پر انرژی می باشند، لذا با انتخاب قفسه هایی با رنگ های ایده آل می توان دکوراسیون فوق العاده ای را ایجاد کرد.
  • با توجه به اینکه اغلب افراد از سمت راست قفسه ها شروع به بررسی اقلام موجود در آنها می کنند، لذا بهتر است برندهای بهتر را در این جهت قرار دهید.
  • تعداد طبقات قفسه ها باید تا ارتفاعی افزایش پیدا کنند که دسترسی به اقلام آنها برای مشتری سخت نباشد.
  • لوازم التحریر را قبل از قرار دادن درون قفسه ها دسته بندی و گروه بندی کنید. سپس اقلام مرتبط با هم را در ردیف و طبقات نزدیک به یکدیگر بچینید.

سخن آخر

بر اساس آنچه در طول متن اشاره شد، نوع قفسه های به کار رفته در فروشگاه های لوازم التحریر باید در تناسب کاملا با کالاها، تعداد و نوع آنها باشد. علاوه براین، قفسه ها باید دسترسی آسان به هر کالا را فراهم نموده و نظم را تا حد زیادی افزایش دهند. بر همین اساس قفسه های مشبک، ایزی رکت و فروشگاهی همگی می توانند گزینه ایده آلی در این زمینه باشند. انبار تجهیز آسیا تولید کننده این گروه از قفسه ها بوده و کیفیت و قیمت مناسب را تضمین می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان فروش این مجموعه تماس بگیرید.

امتیاز 5/5 از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *