🏠 » مقالات آموزشی قفسه بندی و نگهداری انبار » قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو
قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو به دلیل تعداد بسیار زیاد اقلام از نظر برند، کاربرد و ویژگی های ظاهری و اندازه و ابعاد نیاز به دقت بسیار بالایی دارد. علاوه بر انتخاب قفسه های مناسب، لازم است در چیدمان وسایل و لوازم یدکی درون آنها به پارارمترهای متعددی توجه شود تا در نهایت بتوان به رضایت مشتری و استفاده بهینه از فضای فروشگاه دست پیدا کرد. در ادامه نکات مهم در قفسه بندی فروشگاه و مغازه لوازم یدکی خودرو و قفسه های مناسب و تجهیزات مورد نیاز برای آنها را بررسی خواهیم کرد.
فهرست مطالب

چرا قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو؟

هر یک از فروشگاه ها و مغازه ها دارای ویژگی های خاصی هستند و فروشگاه لوازم یدکی خودرو با تنوع بسیار زیاد در اقلام بزرگ و کوچک شناخته شده است. چون لوازم یدکی خودرو از کوچکترین قطعات مانند پیچ و مهره ها را شامل شده و تا لاستیک و روغن موتور و کفپوش و غیره را در برمیگیرد. علاوه بر تنوع زیاد اندازه و ابعاد و نوع لوازم یدکی، برندهای تولید کننده این محصولات نیز بسیار زیاد بوده و شرکت های ایرانی و خارجی را شامل میشوند. به همین دلیل نمی توان فروشگاه لوازم یدکی خودرو را بدون سیستم قفسه بندی انبار استاندارد متصور شد.
عدم توجه به قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو می تواند بی نظمی خسته کننده ای را در این محیط ها ایجاد کند و منجر به سردرگمی مشتری و فروشنده شود. در حالت کلی به چند دلیل مهم باید قفسه بندی مغازه لوازم یدکی خودرو را جدی گرفت که عبارتند از:

ایجاد نظم در محیط

تعداد زیاد لوازم یدکی و متفاوت بودن برند آنها ضرورت استفاده از قفسه های مناسب را نشان می دهد. علاوه بر تعداد زیاد اقلام موجود در مغازه های لوازم یدکی خودرو، برندها نیز با هم فرق دارند. با دسته بندی صحیح و چیدمان هر نوع کالا در ردیف های مناسب در نهایت می توان آشفتگی در محیط را از بین برد.

سیستم قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

استفاده بهینه از فضا

فروشگاه ها و مغازه های لوازم یدکی در اغلب مواقع فضای کمی دارند. با قفسه بندی مناسب می توان از کف تا سقف مغازه را به خوبی استفاده کرد. علاوه بر قفسه ها حتی با کمک جعبه پلاستیکی و باکس پالت نیز از گوشه های مغازه و بین ردیف های قفسه ها برای دسته بندی قطعات یدکی استفاده کرد.

کاهش خسارت با قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

چیدمان غیر استاندارد لوازم یدکی مختلف بر روی هم و بدون قفسه خطر ریزش آنها را افزایش می دهد. علاوه براین، قرار گرفتن مواد آتش زا در کنار لوازم پلاستیکی احتمال اشتعال و آتش سوزی را تا حد زیادی افزایش می دهد

انبارگردانی و آمارگیری آسان

با قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو می توان براحتی از تعداد اقلام و کالاهای موجود در مغازه مطلع شد و در زمان مناسب نسبت به شارژ مجدد آنها اقدام کرد.

افزایش رضایت مشتری

ورود مشتری به مغازه های شلوغ و بی نظم بدون شک با نارضایتی آنها همراه خواهد بود. لذا اگر به دنبال احساس رضایت در مشتری هستید، با قفسه بندی مناسب می توانید به این هدف دست پیدا کنید.

افزایش راندمان فروشندگان

فروشندگان و سایر کارکنان فروشگاه های لوازم یدکی نیز از قفسه بندی این محیط ها بهره های زیادی را بدست می آورند. به عنوان مثال دسترسی به هر یک از لوازم یدکی حتی با کوچک ترین سایز به دلیل دسته بندی صحیح در زمان کوتاه امکان پذیر خواهد شد.

نظافت آسان فروشگاه لوازم یدکی با قفسه بندی مناسب

شاید برایتان جالب باشد که با قفسه بندی مغازه لوازم یدکی خودرو می توانید نظافت فروشگاه را نیز آسان تر انجام داد. با قفسه بندی مناسب اقلام مختلف از روی زمین جمع آوی شده و به همین دلیل می توان کف مغازه را شستشو داد بدون اینکه آسیبی به لوازم یدکی وارد شود.

چه نوع قفسه برای فروشگاه لوازم یدکی خودرو مناسب است؟

کافیست قفسه ها را با هم مقایسه کنید تا متوجه تنوع بسیار زیاد آنها شوید و بدون شک در این لحظه با ابهام برای انتخاب آنها مواجه خواهید شد. با در نظر گرفتن چند فاکتور زیر براحتی می توان سیستم قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو را براحتی انتخاب کرد:

انتخاب قفسه بر اساس شرایط محیط فروشگاه

در انتخاب قفسه ای مناسب برای فروشگاه های قطعات یدکی خودرو نمی توان از شرایط محیط چشم پوشی کرد. بر اساس عرض و طول فروشگاه، تو رفتگی ها و فضاهای پرت، ارتفاع سقف می توان قفسه مناسب را انتخاب کرد. به عنوان مثال اگر عرض فروشگاه کم و طول آن زیاد است، بهتر است قفسه های دو طرفه را در اولویت قرار داد.

توجه به تعداد قطعات یدکی مغازه

مساله بسیار مهم بعدی، تعداد موجودی لوازم یدکی خودرو در فروشگاه می باشد. اگر تعداد اقلام کم است، با چند ردیف قفسه می توان محصولات را در شرایط ایده آلی نگهداری کرد. برای فروشگاه هایی که تعداد کالاهای آنها زیاد است، علاوه بر طبقه بندی از کف تا ارتفاع استاندارد، لازم است از پالت و استند و باکس های مناسب نیز استفاده کرد.

بهترین نوع قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

انتخاب قفسه بر اساس نوع کالا

در فروشگاه های لوازم یدکی لاستیک خودرو، پیچ و مهره، کفپوش، چراغ، آینه خودرو و غیره نگهداری میشود. به دلیل تفاوت هایی که در نوع بسته بندی این اقلام و ویژگی های ظاهری و اندازه و ابعاد آنها وجود دارد، قفسه های متفاوتی برای آنها استفاده میشود. به عنوان مثال برای لاستیک خودرو از پالت های مخصوص استفاده شده و پیچ و مهره ها درون جعبه نگهداری میشوند.

بهترین نوع قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

در فروشگاه های لوازم یدکی خودرو قفسه های متنوعی مورد استفاده قرار میگیرند که از کاربردی ترین آنها می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

قفسه بندی مشبک

از رایج ترین انواع قفسه ها در محیط های فروشگاهی و مغازه ها می توان به قفسه بندی مشبک اشاره کرد. این قفسه ها فلزی بوده و طبقات مختلف آنها با پیچ و مهره به هم متصل میشوند. به دلیل استفاده از ورق های گالوانیزه در تولید این قفسه ها، مقاومت بسیار بالایی در برابر تماس با نم و رطوبت داشته و دچار خوردگی و زنگ زدگی نمیشوند.
یکی از مزایای استفاده از قفسه های پیچ و مهره ای در مغازه های لوازم یدکی ماشین، قابلیت تنظیم ارتفاع هر یک از طبقات بر اساس اندازه و ابعاد کالاها می باشد. علاوه براین، این قفسه ها تحمل بالایی در برابر وزن سنگین کالاها داشته و اکان نگهداری تعداد زیادی از لوازم یدکی بر روی آنها وجود دارد.

قفسه بندی بازویی

در فروشگاه هایی که انواع لاستیک خودرو در کنار سایر لوازم یدکی خودرو به فروش می رسد، استفاده از قفسه بندی بازویی کاربرد زیادی دارد. بازوهای فلزی بسیار مقاوم این قفسه ها شرایط را برای نگهداری بارهای حلقه ای و رول شکل فراهم می کنند.

پالت دیواره دار

در فروشگاه های لوازم یدکی خودرو بسیاری از اقلام دارای ابعاد کوچکی بوده و به صورت فله ای نیز ارائه میشوند. این قبیل اقلام را می توان در باکس پالت فلزی نگهداری کرد. با قرار دادن پالت های دیواره دار در گوشه های فروشگاه می توان حجم زیادی از این لوازم را نگهداری کرد.

جعبه پلاستیکی

از دیگر تجهیزات بسیار کاربردی برای قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو می توان به جعبه پلاستیکی انبار اشاره کرد. این جعبه ها نه تنها برای داخل قفسه ها و نگهداری انواع پیچ و مهره و اقلام ریز کاربرد دارد، بلکه به صورت چند طبقه نیز بر روی هم اجرا میشوند. جعبه های پلاستیکی را می توان به لورپانل متصل نموده و تعداد زیادی از لوازم ریز را در آنها نگهداری کرد.

قفسه بندی فروشگاهی

قفسه بندی فروشگاهی شامل قفسه های دو طرفه خود ایستا، یک طرفه دیواری و نیم دایره و دایره ای نیز از جمله قفسه هایی می باشند که برای این محیط ها قابل استفاده هستند. قفسه های فروشگاهی بدنه فلزی داشته و پایه های آنها باعث میشود کف از اولین طبقه فاصله داشته باشد. در نتیجه با حضور این قفسه ها می توان براحتی محیط فروشگاه را شستشو داد بدون اینکه به بسته بندی لوازم یدکی آسیبی وارد شود.

قفسه بندی ایزی رکت

برای چیدمان تعداد کم از لوازم یدکی که وزن زیادی ندارند می توان قفسه بندی ایزی رکت را انتخاب کرد. این قفسه ها از نظر شکل ظاهری شبیه به مشبک هستند، با این تفاوت که اتصالات پیچ و مهره ای در آنها استفاده نمیشود.

خرید قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

کیفیت قفسه هایی که برای فروشگاه های لوازم یدکی استفاده میشوند اهمیت زیادی داشته و باید بتوانند در برابر وزن زیاد اقلام موجود در طبقات، مقاومت کنند. انبار تجهیز آسیا تولید کننده انواع سیستم قفسه بندی می باشد که قابل استفاده در مغازه ها و فروشگاه های لوازم یدکی ماشین هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر کافیست وارد منوی محصولات شده و قفسه مورد نظر را انتخاب کنید. علاوه براین، کارشناسان انبار تجهیز اسیا آماده ارائه مشاوره رایگان هستند.

امتیاز 5/5 از 2 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *