🏠 » مقالات آموزشی قفسه بندی و نگهداری انبار » قفسه بندی فروشگاه مواد غذایی و انواع قفسه سوپر مارکت

قفسه بندی فروشگاه مواد غذایی و انواع قفسه سوپر مارکت

فهرست مطالب

صنعت قفسه بندی را به طور معمول به دو دسته کلی قفسه بندی انبار و قفسه بندی های فروشگاهی تقسیم می کنیم؛هنگامی که نحوه کار شما به صورت فروش به مشتری می باشد این احتمال وجود دارد که شما نیاز به قفسه هایی همانند قفسه های فروشگاه مواد غذایی یا ثفسه های سوپر مارکتی نیز داریم.

در فروشگاه ها اصولا سیستم های فروشگاهی عضوی جدایی ناپذیراز استراتژی های فروش را تشکیل می دهد و شکا عزیزان می توانید با استفاده از قفسه بندی های فلزی و با دوام فضای فروشگاهی خود را بسیار بهینه نمایید.سیستم قفسه بندی فروشگاهی این امکان را در اختیار مشتریان قرار می دهد تا قبل از خرید محضولات را به درستی بررسی نمایند؛قفسه های فروشگاهی سبک و بادوام اند و خیلی راحت قابلیت نصب و مرتب سازی در قضای فروشگاه را دارند.

قفسه بندی فروشگاه مواد غذایی به چه صورت است؟

امروزه یک فروشگاه موفق فروشگاهی است که بتواند نظر مشتریان را به خود جلب کند، با فروشگاه های دیگر متفاوت باشد، نیاز به دکوراسیون زیبا داشته باشد و سیستم قفسه بندی دکوراسیون اصلی فروشگاه است.
سیستم های ذخیره سازی سوپرمارکت نقش مهمی در نمایش محصول دارند. یک صفحه نمایش خوب باعث می شود که مشتریان راحت تر محصول مورد نیاز خود را پیدا کنند. علاوه بر این، قفسه‌های فروشگاه می‌توانند راهروها و مسیرهای حرکتی را برای قرار دادن محصولات مناسب در مسیر مشتری ایجاد کنند، کارایی تجارت را بهبود بخشند و انگیزه‌ای برای مشتریان برای خرید محصولات مورد نظر ایجاد کنند. بنابراین سیستم فروشگاهی ارتباط مستقیمی با فروش دارد. جالب است که با محبوبیت سوپرمارکت ها، رویکرد جدیدی در بازاریابی مدرن پدیدار شده است که با انتخاب دقیق تجهیزات نقطه فروش می توان از آن استفاده کرد. به عنوان مثال، بسیاری از فروشگاه های بزرگ و سوپرمارکت ها فروشگاه های خود را به فضاهای تبلیغاتی تبدیل کرده اند. بنابراین سیستم تجارت علاوه بر جانمایی مناسب کالا، سود را نیز برای تجارت به همراه دارد.

این قفسه ها که به فروشگاه های زنجیره ای و سوپرمارکت های محلی فروخته می شوند، هزاران متر مربع فضای قابل استفاده در اختیار مشتریان قرار می دهند. مناسب برای کارهای سبک یا نیمه سنگین. این سیستم از قطب، براکت، پوشش پشتی، پانل کف، علائم جلو و عقب تشکیل شده است. و اندازه های زیادی وجود دارد. مزیت اصلی این قفسه ها برداشتن پایه های جلوی قفس و نصب طبقات در فواصل مختلف است. علاوه بر این، از کف مغازه برای نمایش محصولات در فروشگاه استفاده می شود.

قفسه بندی براساس انواع کالا:

اواین و مهمترین نکته در قفسه بندی سوپر مارکت یا هر فروشگاه دیگری در واقع طبقع بندی صحیح کالا هاست.به عنوان مثال فرض کنید مشتریان قصد خرید چند نوع حبوبات را در فروشگاهی دارند و به دلیل طبقه بندی اشتباه مجبور می شوند به چند نقطه از فروشگاه و قفسه های مختلف مراجعه نمایند؛در حالی که برنامه باید بدین صورت باشد که فضای خالی برای کمد حبوبات در نظر گرفته شود.

دسته بندی های نادرست نه تنها باعث سردرگمی و دردسر مشتری می شود بلکه جدای از اتلاف وقت،تجربه ناخوشایندی از خرید نامناسب را برای او ایجاد می کند و در نتیجه دیگر به آن مکان برای خرید مراجعه نکنند.

نصب کردن اتیکت های قیمت بر روی محصولات:

یکی از مهم ترین نکات برای خریداران،خرید مناسب با توجه به بودجه است.آنها باید بتوانند به راحتی قیمت محصولات را بیابند و بین برند ها مقایسه کنندو در نهایت انتخابی مناسب با بودجه خود داشته باشند.

این نیاز به برچسب قیمت در قفسه های محصولات دارد.فقدان برچسب قیمت علاوه بر اینکه بسیار آزار دهنده است باعث می شود مشتریان به دقفعات به فروشندگان مراجعه کرده و وقت هر دو نفر تلف شود؛مطمعنا شفاف بودن قیمت ها فضای ایده آلی را برای خریدی آرام برای مشتری مهیا می نماید که نکته بسیار مهمی می باشد.

طبقه بندی محصولات در ابعاد استاندارد:

فراموش نکنید که استفاده از اندازه مناسب قفسه ها در فروشگاه بسیار مهم و مهم است. اولین نکته تمرکز بر سطح مورد نیاز برای مدیریت محصول، با توجه به نوع آن است. جدا از ارتفاع، عرض و طول قفسه از نظر محل قرارگیری آن نیز بسیار مهم است. انتخاب ابعاد غیر استاندارد و نامناسب علاوه بر ارائه ظاهری غیرمنتظره باعث ایجاد اختلال در سازمان و از بین بردن امکان استفاده مناسب از فضای موجود می شود.

نتیجه طبقه بندی محصولات:

همانطور که می دانید قفسه بندی در انواع مختلفی از جمله قفسه بندی یک طرفه و دو طرفه وجود دارد. انتخاب یکی از انواع قفسه ها مناسب با فضای فروشگاه و محل قرارگیری قفسه ها حائز اهمیت است. به عنوان مثال معمولاً از قفسه های دو طرفه در قسمت مرکزی فروشگاه و در وسط آن استفاده می شود. یا قفسه های گرد که در فضاهایی که فضای کافی وجود ندارد جایگزین بسیار مناسبی محسوب می شوند. و فراموش نکنید که حفظ فاصله صحیح بین قفسه ها نیز بسیار مهم است. فاصله نامناسب باعث ایجاد اختلال در تردد مشتریان خواهد شد و در این شرایط احتمال برخورد و سقوط اجسام وجود دارد. بنابراین یک پیشنهاد بسیار دقیق برای تعیین محل قفسه ها به شما کمک می کند تا از فضای موجود استفاده بهینه کنید.

چیدن کالا به صورت منظم در قفسه ها:

مطمئنا شما به خوبی می دانید که چگونه یک چیدمان منظم در قفسه های فروشگاه می تواند تاثیر مثبتی بر درک مشتریان از محیط کسب و کار شما داشته باشد. طراحی و ایجاد روشی دلپذیر برای نمایش محصولات و همچنین ایجاد حس لذت در مشتریان به آنها کمک می کند تا محصولات مورد نیاز خود را در زمان کوتاه و به راحتی دریافت کنند. مطمئن باشید که چیدمان تقلبی و جعلی آنها را از خرید منصرف می کند و بنابراین علاقه ای به بازدید مجدد از فروشگاه نخواهند داشت.

چیدمان منظم برای ما چه نتیجه ای در بر دارد؟

آنچه واضح است، توجه به طراحی مناسب قفسه ها و صرف زمان برای چیدمان اولیه، می تواند یکی از رازهای موفقیت کسب و کار شما باشد. با در نظر گرفتن نکات کلیدی در قفسه های سوپرمارکت ها می توانید علاوه بر جلب رضایت مشتری، با ارائه بهترین محصولات ممکن به افزایش فروش و سودآوری نیز کمک کنید.
پس فراموش نکنید که موفقیت شما در گرو طراحی حرفه ای و استفاده از قفسه های صحیح است! در ضمن برای خرید قفسه فروشگاهی و یا سوال در این زمینه کارشناسان ما در گروه صنعتی دی آماده پاسخگویی به شما هستند. با ما تماس بگیرید.

به این مطلب رای بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *