🏠 » مقالات آموزشی قفسه بندی و نگهداری انبار » قفسه بندی فلزی نو بخریم یا دست دوم؟
قفسه بندی فلزی نو بخریم یا دست دوم

قفسه بندی فلزی نو بخریم یا دست دوم؟

قفسه بندی فلزی نو و دست دوم از جمله سازه های موجود در بازار می باشند که برای طبقه بندی، چیدمان بار و کالا در انبار می توان از آنها استفاده کرد. این قفسه ها از نظر ساختار تفاوتی با هم ندارند، اما کیفیت و کارایی آنها کاملا با هم متفاوت است و با قیمت های متفاوتی ارائه میشوند. در ادامه راهنمای جامعی درباره اینکه قفسه بندی فلزی نو بخریم یا دست دوم و هر یک چه مزایا و معایبی دارند را ارائه خواهیم داد. با انبار تجهیز آسیا همراه باشید.
فهرست مطالب

قفسه بندی فلزی نو

یکی از بهترین انتخاب هایی که برای تجهیز و خرید قفسه بندی انبار می توانید پیش رو داشته باشید، قفسه های فلزی نو هستند. این قفسه ها بعد از تولید استفاده نشده اند و به همین دلیل از سالم بودن آنها می توان مطمئن بود. قفسه های فلزی نو دارای تنوع بالایی هستند که از کاربردی ترین آنها می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • قفسه بندی پالت راک
  • قفسه بندی راک کفپوشدار سبک و سنگین
  • قفسه بندی مشبک یا پیچ و مهره ای
  • قفسه بندی خودراهرو یا درایوین
  • قفسه کانتی لور
  • قفسه بندی کانتی راک
  • قفسه بندی شاتل درایوین
  • قفسه بندی فروشگاهی و اداری

 

قفسه بندی فلزی نو

مزایای خرید قفسه بندی فلزی نو

از مهم ترین دلایلی که باعث میشود در میان قفسه بندی فلزی نو و دست دوم مدل های نو را پیشنهاد دهیم، مزایا و ویژگی های مثبت متعدد آنها می باشد. مهم ترین مزایای انتخاب این قفسه ها عبارتند از:

تنوع بالا قفسه فلزی نو

به عنوان اولین مزیت انتخاب این قفسه ها می توان به تنوع بسیار زیاد آنها اشاره کرد. همان طور که در بالا اشاره شد این قفسه ها شامل انواع مختلف قفسه بندی مشبک و درایوین و غیره می باشند که بر اساس شرایط محیط و نوع و تعداد کالا می توان آنها را انتخاب کرد.
یکی از مهم ترین استانداردها در قفسه بندی انبار انتخاب قفسه بر اساس شرایط محیط، نوع و تعداد و وزن کالا و تجهیزات حمل و جا به جایی می باشد. به همین دلیل با انتخاب قفسه های فلزی نو این امکان در اختیارتان قرار میگیرد تا طراحی و تولید آنها بر اساس شرایط محیط نصب انجام شود. متاسفانه تنوع قفسه های فلزی دست دوم موجود در بازار بسیار محدود بوده و احتمال تناسب نداشتن آنها با محیط انبار و نوع کالاها زیاد است.

کیفیت تضمین شده قفسه

از دیگر مواردی که می توان برای پاسخ به این سوال که قفسه بندی فلزی نو بخریم یا دست دوم بررسی کنیم، کیفیت تضمین شده آنها است. بدنه و سایر اجزای این قفسه ها از فلزات مقاوم می باشد و نوع نامرغوب آنها با گذشت زمان و برخورد ضربه ممکن است دچار ترک و شکستگی شود. تولیدکنندگان قفسه فلزی نو کیفیت محصولات خود را تضمین می کنند و برای آنها گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه می دهند. این در حالیست که قفسه فلزی دست دوم گارانتی، خدمات پس از فروش و تضمین کیفیت ندارد. بسیاری از این قفسه ها دارای ترک های بسیار جزئی هستند که در زمان خرید قابل مشاهده نمی باشند. بعد از نصب و چیدمان بار و کالا این ترک ها به مرور افزایش پیدا کرده و منجر به سقوط سازه خواهند شد.

نصب استاندارد قفسه فلزی نو

بسیاری از تولیدکنندگان و ارائه دهندگان قفسه های فلزی نو، علاوه بر فروش خدمات نصب و اجرا را نیز انجام می دهند. چون نصب این سازه ها بر اساس شرایط محیط متفاوت بوده و نیاز به رعایت استانداردهای متعددی وجود دارد. این در حالیست که قفسه فلزی دست دوم توسط فروشنده نصب نمیشود! تعیین ارتفاع و تعداد طبقات استاندارد، نحوه چیدمان قفسه ها و فاصله بین آنها همگی باید توسط افراد حرفه ای انجام شود. در غیر این صورت خسارت های متعددی ممکن است بوجود آید.

عدم محدودیت در تعداد قفسه نو

در انبارهای صنعتی و نیمه صنعتی تعداد زیادی از قفسه ها استفاده میشود که اغلب همگی شبیه به هم هستند. در خرید قفسه بندی فلزی نو محدودیتی در تعداد وجود ندارد و به صورت کلی و جزئی می توان خرید را انجام داد. این در حالیست که تعداد قفسه بندی فلزی دست دوم محدود است و به سختی می توانید از یک فروشنده تعداد مورد نظر قفسه را خریداری کنید.

ایمنی بالا قفسه فلزی نو

با توجه به اینکه قفسه های فلزی نو تابحال در جایی نصب نشده و مورد استفاده قرار نگرفته اند، در نتیجه احتمال وجود ترک و شکستگی در آنها بسیار پایین است. با خرید این سازه ها از تولیدکنندگان معتبر خیالتان از این جهت آسوده خواهد بود. این در حالیست که قفسه های فلزی دست دوم ممکن است دارای ترک و شکستگی باشند یا بخش هایی از آنها با جوشکاری غیراستاندارد تعمیر و ترمیم شده باشد. مهم تر از همه اینکه، با انتخاب قفسه های فلزی نو از تولیدکننده های شناخه شده از نوع متریال به کار رفته در هر یک از اجزای سازه مطمئن خواهید بود.

معایب قفسه فلزی نو

از مهم ترین معایب قفسه فلزی نو می توان به قیمت بالای آنها اشاره کرد. در حالت کلی تنها یک مرتبه هزینه دستمزد و اجرت ساخت از این سازه ها از مشتری دریافت میشود. به همین دلیل در زمان خرید علاوه بر هزینه فلزا به کار رفته در قفسه، اجرت ساخت نیز باید پرداخت شود اما در قفسه های دست دوم این هزینه ها حذف میشوند.

قفسه بندی فلزی دست دوم

به دلایل مختلف برخی از صنایع و کسب و کارها قفسه های فلزی انبار که قبلا از آنها استفاده کرده اند را با قیمت ارزان به فروش می رسانند. قفسه بندی فلزی دست دوم از ارزان ترین قفسه های موجود در بازار می باشد که ویژگی های مثبت و منفی متعددی دارد. قبل از اینکه تصمیم بگیرید قفسه بندی فلزی نو بخرید یا دست دوم، بهتر است نگاهی به این قفسه ها نیز داشته باشید.

قفسه بندی فلزی دست دوم

مزایای قفسه بندی فلزی دست دوم

به عنوان تنها مزیت قفسه های دست دوم فلزی می توان به قیمت مناسب و ارزان آنها اشاره کرد. به همین دلیل این قفسه ها بسیار مورد توجه کسب و کارهایی قرار گرفته اند که با محدودیت بودجه مواجه هستند.

معایب قفسه فلزی دست دوم

بر اساس آنچه در طول متن اشاره شد، از مهم ترین معایب قفسه بندی فلزی دست دوم می توان به تنوع پایین، احتمال ترک و شکستگی و جوشکاری و تعمیر غیر استاندارد در بدنه و سایر اجزا و همچنین عدم نصب و اجرای استاندارد اشاره کرد.

خرید قفسه فلزی نو یا دست دوم؟

به عنوان نتیجه گیری از آنچه در طول متن بررسی شد می توان پاسخ قانع کننده ای برای این سوال ارائه داد. اگر محدودیت بودجه دارید، بهتر است قفسه فلزی دست دوم را با بررسی کامل تمام بخش ها و اطمینان از سالم بودن آنها خریداری کنید. اگر تعداد زیاد قفسه نیاز دارید و محدودیت در بودجه نیست، بدون شک قفسه های فلزی نو بهترین گزینه خواهند بود.
اگر نوع کالاها و شرایط انبار خاص است و نیاز به قفسه های منحصر به فرد دارید، قفسه نو گزینه بهتری خواهد بود. برخی از تولیدکنندگان قفسه انبار از جمله انبار تجهیز آسیا قفسه ها را با بررسی شرایط طراحی و تولید و نصب می کنند.

امتیاز 5/5 از 4 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *