🏠 » مقالات آموزشی قفسه بندی و نگهداری انبار » قفسه بندی چینی و بلور فروشی و نکاتی که باید بدانید
قفسه بندی چینی و بلور فروشی

قفسه بندی چینی و بلور فروشی و نکاتی که باید بدانید

قفسه بندی چینی و بلور فروشی با توجه به شکننده بودن این ظروف و همچنین وزن سنگین آنها نیاز به دقت بسیار بالایی دارد. قفسه هایی برای این قبیل فروشگاه ها استفاده میشود که قدرت تحمل وزن تعداد زیاد ظروف چینی و بلور در هر طبقه را داشته و در عین حال جلوه ظاهری خوبی داشته باشند. در ادامه به چند نکته بسیار مهم در چیدمان و قفسه بندی مغازه چینی و بلور فروشی اشاره خواهیم داشت.
فهرست مطالب

تاثیر قفسه بندی چینی و بلور فروشی بر درآمد

بر اساس بررسی های انجام شده، دکوراسیون داخلی محیط های کاری یکی از مهم ترین فاکتورها در جذب مشتری و ایجاد احساس خوشایند در آنها و رسیدن به درآمد بالا محسوب میشود. با چیدمان حرفه ای چینی و بلور در قفسه ها می توان جلوه بسیار زیبایی را در محیط ایجاد کرد.
علاوه براین، مشتری تمایل دارد ابتدا ظروف چینی و بلور را به طور دقیق مشاهده و با سایر محصولات مقایسه و در نهایت خرید را انجام دهد. در شرایطی که مغازه و فروشگاه از قفسه بندی مناسب استفاده نکرده باشد، ظروف به خوبی نمایش داده نخواهند شد و این می تواند تاثیر منفی بر فروش داشته باشد.

قفسه بندی مغازه چینی و بلور فروشی

اصول قفسه بندی چینی و بلور فروشی

برای رسیدن به درآمد ایده آل و جذب مشتری لازم است قفسه بندی مغازه چینی و بلور فروشی با دقت بالا و رعایت استانداردها انجام شود. چند اصل مهم در این زمینه وجود دارد که عبارتند از:

توجه به استحکام قفسه

ظروف چینی و بلوری بسیار شکننده بوده و با کوچکترین ضربه دچار ترک و شکستگی خواهند شد. به همین دلیل به عنوان اولین اصل در انتخاب قفسه مناسب برای این مغازه و فروشگاه ها باید به استحکام سازه توجه داشت. برخی از قفسه ها از ورق های فلزی بسیار نازک تولید شده و تحمل وزن زیاد ظروف را ندارند. یکی از گزینه های ایده آل برای این قبیل محیط ها قفسه فروشگاهی با ضخامت مطلوب و متریال فلزی است. این قفسه ها با اتصالات پیچ و مهره ای به هم متصل شده و براحتی طبقه بندی میشوند.

جلوه ظاهری قفسه

فروشگاه های چینی و بلور فروشی توجه ویژه ای به جلوه ظاهری مغازه برای نمایش بهتر محصولات دارند. به همین دلیل نمی توان هر نوع قفسه بی کیفیت با ظاهر نامناسب را برای این منظور انتخاب کرد. قفسه هایی را انتخاب کنید که امکان نورپردازی داخلی آننها وجود داشته باشد. علاوه براین، رنگ قفسه نیز با سبک دکوراسیون محیط مغازه تناسب داشته باشد. رنگ های سفید، قهوه ای و مشکی از رایج ترین گزینه ها برای مغازه های لوکس محسوب میشوند.

دوام و ماندگاری بالا قفسه

به عنوان یکی دیگر از اصول قفسه بندی چینی و بلور فروشی می توان به دوام و ماندگاری آنها در تماس با نم و رطوبت، تابش نور لامپ و همچنین برخورد سطح قفسه با ظروف اشاره کرد. برخی از قفسه ها دارای کیفیت بسیار پایینی بوده و با جا به جایی ظروف به مرور دچار خراشیدگی میشوند. این خراشیدگی ها تاثیر منفی بر جلوه ظاهری قفسه ایجاد می کند و درخشندگی خود را از دست خواهد داد.
همچنین دقت داشته باشید، قفسه هایی برای مغازه های چینی فروشی و بلور انتخاب کنید که براحتی تمیز شوند. برای نظافت قفسه ها ممکن است نیاز به استفاده از مواد شوینده داشته باشید و قفسه نباید در این شرایط با تغییر شکل ظاهری و پوسیدگی مواجه شود.

افزایش کارایی مغازه بلور فروشی

در زمان قفسه بندی این فروشگاه ها حتما به افزایش راندمان و کارایی محیط دقت کنید. به دلیل تنوع بسیار زیاد در ظروف چینی و بلوریجات و همچنین محدودیت در متراژ داخلی فروشگاه، باید قفسه های مناسب انتخاب شوند. به عنوان مثال برای کنار دیوار بهتر است قفسه های دیواری یک طرفه انتخاب شوند که کاملا به دیوار متصل و محکم میشوند. برای ردیف های میانی از قفسه های دوطرفه می توان استفاده کرد.

اصول قفسه بندی فروشگاه بلور فروشی

استاندارد بودن قفسه از نظر ایمنی

قرار گرفتن ظروف چینی و بلور روی سطوح لغزنده باعث سُر خوردن آنها میشود. به همین دلیل باید طبقات قفسه شیب استاندارد داشته باشند تا از سقوط ظروف جلوگیری شود. جنس طبقات نیز با دقت انتخاب شود تا بیش از اندازه سُر نباشند. اگر از طبقات شیشه ای برای این قفسه ها استفاده می کنید، حتما بشقاب و این قبیل ظروف را روی هلدرهای مقاوم بگذارید و با سایر ظروف نیز فاصله ایده آلی داشته باشند.
برای جلوگیری از سنگین نشدن بیش از اندازه قفسه و دسترسی آسان به ظروف سعی کنید تعداد طبقات را استاندارد افزایش دهید. تعداد طبقات قفسه باید به گونه ای انتخاب شوند که راندمان محیط افزایش پیدا کرده و در عین حال در حین جا به جایی ظروف در طبقات بالا احتمال سقوط آنها کاهش یابد.

نظم بهتر با قفسه بندی چینی و بلور فروشی

همان طور که در طول متن نیز اشاره شد، تنوع در ظروف چینی و بلور بسیار زیاد است. به همین دلیل برای ایجاد احساس بهتر در مشتری و جلوگیری از گیج شدن آنها، به نظم در زمان قفسه بندی توجه کنید. سعی کنید ظروف را بر اساس سبک طراحی و رنگ بندی دسته بندی و در قفسه های مناسب قرار دهید.
از قرار دادن ظروف بلوری و چینی در یک ردیف از قفسه خودداری کنید. بهتر است این ظروف در بخش های مجزا قرار بگیرند تا تصمیم گیری برای مشتری آسان تر شود. علاوه براین، ظروف چینی و بلور را نباید روی زمین و بین راهروها قرار دهید. چون جلوه ظاهری خوبی نداشته و تردد مشتری را با چالش های زیادی مواجه می کند.

جمع بندی

در قفسه بندی چینی و بلور فروشی چند اصل مهم وجود دارد از قبیل زیبایی و جلوه ظاهری، استحکام و مقاومت، دسته بندی صحیح و رعایت اصول ایمنی. بر همین اساس می توان قفسه های فروشگاهی و ام دی اف با کفپوش های فلزی، چوب و شیشه را انتخاب و با نورپردازی حرفه ای جلوه بی نظیری را در آنها بوجود آورد. رعایت این اصول می تواند تاثیر چشمگیری بر جلب رضایت مشتری و افزایش فروش داشته باشد.

امتیاز 5/5 از 2 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *