🏠 » مقالات آموزشی قفسه بندی و نگهداری انبار » قیمت قفسه بندی چگونه حساب می شود؟
قفسه بندی انبار چیست؟ - انبار تجهیز آسیا

قیمت قفسه بندی چگونه حساب می شود؟

فهرست مطالب

همیشه سوالی که در ذهن مخاطب به وجود می آید در مورد قیمت قفسه بندی انبار است. و اینکه خیلی اهمیت دارد که قفسه ای که شما از آن  استفاده می نمایید و قصد خرید ان را دارید چه قیمتی دارد و هزینه ان چگونه است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این سوال می توانید با مشاورین ما در تماس باشید تا بهترین اطلاعات را در مورد قفسه بندی و قیمت قفسه بندی به شما ارائه دهند.

عوامل موثر در هزینه قفسه بندی انبار

به طور واضح، وقتی به بحث در مورد قفسه‌های انبار می‌پردازیم، مشتریان اغلب درباره هزینه قفسه‌های فلزی سوال می‌کنند تا بودجه خرید خود را تعیین کنند.

در این مقاله، ما سعی داریم اطلاعات و راهنمایی دقیقی در مورد محاسبه قیمت قفسه‌ها ارائه دهیم.

مهم است که بفهمید قیمت قفسه‌ها تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد که امکان ارائه یک عدد دقیق از قبل غیرممکن است. این عوامل شامل موارد زیر است:

قیمت ورق آهن و پروفیل

با توجه به نوسان هایی که قیمت ورق آهن و پروفیل دارد و هرروز تغییر پیدا می کند اولین مولفه در قیمت قفسه همین موضوع می باشد.

نوع محصول قفسه بندی

نوع سیستم در ابتدا باید مشخص و واضح باشد. فردی که تخصص ندارد در نگاه اول در این صنعت متوجه نوع محصولات نمی شود اما باید حتما نوع سیستم برای آن مشخص باشد تا نیازهای مشتری را رفع نماید.

برای نمونه در نگهداری محصولات سبک مانند مشبک و کفپوشدار سبک مورد استفاده قرار می گیرد.

برای نگهداشتن اقلام سنگین نیاز است که از قفسه های پالت راک، راک کفپوشدار سنگین و موارد دیگر استفاده گردد.

با توجه به موضوعاتی که ذکر شد باید گفت که هزینه قفسه بندی در انبارهایی که اقلام سبک دارند در مقایسه با انبارها با اقلام سنگین کمتر می باشد.

باید گفت که نگهداری اقلام سنگین در قفسه ها به متریال سنگین برای توان مقاومتی بالاتر نیازمند است.

ابعاد و اندازه

سویم پارامتر مهم در تعیین کردن قیمت اندازه قفسه صنعتی می باشد.

دلیل این موضوع وقتی اهمیت پیدا می کند که کوچکترین تغییر در اندازه قفسه ها در مدل چیدمان و نقشه سبب تغییر کردن قیمت خواهد شد.

پس برای استعلام دقیق قیمت حتما باید اندازه و ابعاد مشخص گردد.

تعداد / حجم

این پارامتر در تعیین کردن قیمت فوق العاده اهمیت دارد، چرا که در بیشتر سیستم های انبار و نگهداری کالا و موارد هرچه تعداد قفسه ها بیشتر باشد سبب کم شدن قیمت خواهد شد.

مورد دیگری که در تعداد طبقه های قفسه مهم است این نکته به شمار می رود که هر چقدر تعداد طبقه ها بیشتر باشد قیمت قفسه هم به نسبت بالاتر خواهد رفت.

توان تحملی سیستم استفاده شده

پارامتر مهم دیگر و تاثیرگذار در قیمت قفسه بندی توان تحمل بار طبقه ها می باشد.

به شکلی که اگر تحمل بار در طبقه ها به شکل حداقلی باشد مقطع های سبک تر استفاده می شود و در صورت نیاز به تحمل بالاتری نیاز داریم که مقطع های سنگین تری به کار برده می شود.

مسئله تغییر مقطع در قیمت ها اثرگذار است، برای آشنایی با توان حمل بیشتر می توانید از منوی محصولات قفسه بندی به جدول های تحمل دسترسی بار دسترسی های لازم را داشته باشید.

پوشش رنگ یا فام

محصولات قفسه بندی دارای رنگی استاندارد با تنوع محصولات بالایی هستند.

اتصالات

باید گفت که آخرین و مهم ترین ویژگی در قفسه بندی انبار همین اتصالات آن است.

به این مطلب رای بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *