🏠 » مقالات آموزشی قفسه بندی و نگهداری انبار » نصب قفسه مشبک فلزی چگونه است؟ – مراحل نصب کردن قفسه فلزی
مراحل نصب قفسه فلزی

نصب قفسه مشبک فلزی چگونه است؟ – مراحل نصب کردن قفسه فلزی

فهرست مطالب

امروزه بسیاری از مردم تعجب می کنند که چگونه می توان قفسه های پیچ و مهره فلزی را به طور ایمن و دقیق با کمترین خطر نصب کرد. ابتدا باید نحوه نصب پیچ و مهره فلزی قفسه بندی را به طور کامل و دقیق بدانید. انواع مختلف قفسه ها و ویژگی های خاص آنها را بشناسید تا بر اساس نیازهای اولیه خود، محل نصب قفسه ها را انتخاب کنید. در این مقاله در تلاشیم که به شما بهترین اطلاعات را در مورد نصب قفسه فلزی اطلاعاتی را ارائه دهیم تا اینکه بتوانید خودتان را به راحتی این کار را انجام دهید.

پرطرفدار ترین قفسه های سال کدام اند؟

به طور کلی، قفسه هایی که می توانند بارهای تا 100 کیلوگرم را تحمل کنند از بهترین قفسه هستند. این قفسه دارای ورق های آهنی با ضخامت های مختلف در سایزهای 1 و 1.5 و 2 می باشد که می توانید بنا به نیاز خود از آنها استفاده نمایید. نمونه مورد نظر را خودتان انتخاب کنید. رنگ های خاکستری و سفید بیشتر از مشکی، قرمز، نارنجی، نارنجی، زرد، آبی تیره، سبز و صورتی محبوب هستند زیرا دوام بیشتری دارند.

نحوه نصب کردن قفسه پیچ و مهره ای فلزی

پیش از اینکه به آموزش قفسه بندی پیچ و مهره ای فلزی بپردازیم باید 3 نکته را در نصب کردن قفسه فلزی حتما رعایت نمایید:

  • قفسه ها حتما باید به شکلی نصب شوند که همه کالاهای مورد نیاز شما را به صورت منظم به خودش جا دهد.
  • قفسه ها باید محکم و دقیق نصب شوند که برای همه افراد و مشتریان موجود در منطقه ایمنی کامل را ایجاد نمایند.
  • طراحی قفسه فلزی لازم است که به شکلی باشد که سلامت کالای شما را تضمین میکند.
نحوه نصب قفسه مشبک فلزی - انبار تجهیز اسیا
 

مراحل نصب قفسه بندی پیچ و مهره ای فلزی

  • ابتدا باید محل بستن هر کفه در سوراخ مد نظر بنا به فواصل طبقات با کشیدن ماژیک روی لبه همه نبشیها مشخص شود و سپس شروع به بستم قفسه هامیکنیم. دوشاخه نبشی روی زمین به فاصله عرض قفسه قرار می‌دهیم ،و از آخرین کفه که بالاترین طبقه می‌شود شروع به بستن با پیچ و مهره ۱۵×۸ میکنیم و کفه بعدی را روی سوراخ بعدی که علامت گداری شده می‌بندیم تا آخرین کفه که پایین‌ترین طبقه قفسه ما میباشد از عرض به دو نبشی که روی زمین گذاشتیم بسته شود دقت کنید که پیچها خیلی محکم نشوند و جای رگلاژ داشته باشند.
  • حالا نوبت دو نبشی بعدیست که بایستی تک تک به صورتی که ایستاده‌اید روی لبه عرض قفسه بسته شود .می‌توانید بعد از قراردادن نبشی روی ۴ یا ۵ کفه ای که بسته اید بدنتان را تکیه داده تا از روی کفه ها نیفتد و شروع به بستن کنید..بعد از به سمت دیگر عرض قفسه می‌روید و نبشی را روی کفه ها قرارداده و کفه ها را به نبشی پیچ میکنید.
  • حالا بایستی قفسه رابیندرانات کرده و به صورت ایستاده روی زمین قراردهید و کفه ها با ضربه ای که روی صفحه میزنید به منتها علیه سوراخی که پیچ شده هل داده و کفه ها را در هر ۴ سوراخ هم‌تراز میکنید و حالا میتوانی تمام پیچ ها را محکم کنید.

اهمیت نحوه نصب قفسه بندی پیچ و مهره ای فلزی:

شایان ذکر است که استفاده از قفسه های مشبک یکی از اولین نمونه های نصب قفسه های فلزی پیچ و مهره ای است و امروزه نیز به طور مکرر از آن استفاده می شود. مهم ترین اجزای این  قفسه ها، کفه یا سینی ، نبشی یا ستون، گوشه و پیچ ها هستند. گوشه قطعه ایست که بین نبشی و کفه بسته می‌شود و جلوگیری ازحرکت کتابی قفسه و  پیچیدن نبشیها می‌شود و اجازه نمی‌دهد که قفسه مشبک به اصطلاح بخوابد.

این نوع قفسه دارای ظرفیت بارگیری 70 تا 120 کیلوگرم در ارتفاع عمومی  ۲و ۲/۵ و ۳ متر بوده و دسترسی به آن بسیار آسان است، از این رو در انبارها و صنایع کاربرد فراوانی دارد. شایان ذکر است که برخی از این  قفسه  فلزی دارای قابلیت بارگیری 120 تا 300 کیلوگرم هم  خواهند بود. که از کفه های با ضخامت بیشتراستفاده می‌شود.

خصوصیات قفسه فلزی مشبک برای نصب قفسه بندی پیچ و مهره ای

یکی از وجوه متمایز کننده این قفسه ها و طراحی نصب آن ها، ظرفیت اجرای قفسه بندی دقیق و لایه ای تا ارتفاع ۱۲ متر در ۲ یا ۳ طبقه همراه باپلکان و راهروبندی جهت دسترسی ایمن است که در نصب قفسه پیچ و مهره فلزی دقیق در انبارهای حیاتی مفید است. و انبارهای فنی، با تیپ ترکیبی  قفسه های سبک و نیمه سنگین و سنگین و نصب آسان برای نصاب قفسه، با استحکام بسیار بالا به دلیل استفاده از پیچ های فلزی و گالوانیزه در نصب، با تنوع دهانه 95 و 80  و70و 60 سانتی متر ،   از هر طبقه قفسه های موجود درانبارهای فنی و  تاسیسات استفاده نمود.

همچنین انعطاف پذیری استفاده از چندین قفسه و به سادگی باز و بسته شدن آنها و جابجایی در انبارها از مزایای این قفسه میباشد.

به این مطلب رای بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *